Laua spooni vahetamine

Kohvilaud saabus meile tugeva veekahjustusega. Viimistlusest ega pealmisest spoonist polnud enam suurt midagi järgi. Laua spooni vahetamine oli restaureerimistööde esimene samm.

Restaureerimistööd algasid lahtise spooni eemaldamisest, mis ei olnudki nii keeruline töö, sest pind oli kõvasti vett saanud ja vana spoon oli täitsa lahti. Keerulisem osa oli kätte saada vana liim ja see oli uue spooni korraliku liimumise seisukorralt ülioluline, sest ega liim liimi külge ei jää! Kui aluspind oli korralikult ette valmistatud, koostasime spoonisärgi, mille liimisime lauale. Pärast laua spooni vahetamist parandasime ja puhastasime tapid. Kõige lõpuks sai laud uue viimistluse.

Laua spooni vahetamine päästis laua
Laua spooni vahetamine päästis laua
Laua spooni vahetamine: kohvilaud enne ja pärast restaureerimist
Kohvilaud enne ja pärast restaureerimist

Loe lisaks sarnase laua restaureerimise kohta siit.

2 mõtet teemal “Laua spooni vahetamine”

 1. Tere
  Soovin umbkaudset hinda laua spooni vahetamiseks või, kui on lihtsamaid viise parandamiseks, siis hinda laua parandamiseks.
  Meil on lahtitõmmatav vana ümmargune laud, mille tasapinna lakkisime üle. Kahjuks on laua sisse põletatud kaks auku, kummalegi lauapoolele üks mündisuurune auk. Laud on igapäevases kasutuses ja ei ole mingi iluasi, vaid söögilaud, kus ikka juhtub…
  Kahjuks ei saa illustratiivset pilti siia lisada. Uurin maad, millised üldse on hinnad või hinnavahemikud lauapinna kordategemiseks.
  Tänan

  1. Kaitel Männikust

   Tere, Liisa!
   Tänan väga detailse laua kirjelduse eest. Iga kahjustus on oma nägu ja tegu ja just teie laua parandamiseks parima lahenduse leidmiseks, on hea lauast pilti näha. Meie kommentaaride süsteem pildi lisamist tõesti ei luba, seetõttu saatsin antud aadressile ka kirja, kus palun lauast pilte. Suhtleme edasi e-posti teel.
   Ilusat nädala algust!

Jaga oma mõtteid

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga