Treitud vahepostidega riiul

Tegemist on väga vallatu käsitööna valmistatud riiuliga: treitud vahepostid on kõik oma nägu ja erineva pikkusega ning riiuliplaatide kabariidid ei ole päris ühte moodi. Selline väike kelmikus ongi aga see, mis riiuli omanikule armsaks teeb.

Ühel hetkel läks aga riiuli alumine plaat katki. Nii tuligi kolida niiskesse keldrisse, kus jäi vaid loota, et ta kunagi taasavastatakse. Mõne aja möödudes see ka juhtus ning riiul jõudis meie juurde ravile. Üksinda kõledas keldris aja veetmine oli aga oma töö teinud ja riiuli tervis oli liimist lahti.

Töökotta saabudes laiutas riiuli alumise plaadi asemel auk ning ülejäänud plaadid olid kõmmeldunud, kaks jaga olid kõvasti niiskust saanud ja pehkinud. Samuti puudusid pealmised ilunupud ja viimistlus oli kulunud ja lillepoti rõngaid täis.

Alustuseks sai riiul täielikult lahti võetud, misjärel sai maha võtta vana viimistluse. Seejärel treiti riiulile kaks uut jalga ja pealmised ilunupud ning tehti kõmmeldunud plaadid sirgemaks. Seejärel sai paigaldada vahepostidele uued tüüblid ja riiuliu uuesti kokku liimida.

Riiuli viimistlus on tehtud linaõlipõhiste toodetega. Omaniku soovil sai toon valitud originaalist grammi võrra heledam, et sobiks olemasoleva toakraamiga.

 

Jaga oma mõtteid

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga