Praktiline ja tasuta videokursus:
Kuidas parandada tooli

Kas sul on kodus tool, mis pisut kõigub või on taaskasutuspoes või oksjonikeskkonnas ilus tool, mis Sulle tegumoelt meeldib, aga mille viimistlus on luitunud? Õigete teadmistega on tooli parandamine kergem kui arvata võiks. Käesoleval videokursusel saadki teada, kuidas ohtlikult kõikuv ja inetuks kulunud viimistlusega tool lihtsate vahenditega uuesti terveks ja ilusaks teha.

Millest videokursusel juttu tuleb?

Räägin Sulle videokursusel kõige olulisemaid asju, mida Sa pead teadma, et oma tool ära parandada. Juttu tuleb:

 • milline on tooli tekkelugu;
 • mis osadest tool koosneb;
 • mis asi on tapp;
 • milliseid tööriistu tooli parandamisel vaja läheb;
 • milliseid materjale läheb vaja tappide liimimiseks ja viimistluse värskendamiseks;
 • kuidas neid tööriistu ja materjale kasutada nii, et tulemuseks oleks päriselt korras ja kaunis tool.

Milline kursus välja näeb?

Videokursus saadetakse Su e-maili aadressile 5 järjestikkuse päeva jooksul, 1 osa päevas. Videotele pääsed ligi vajutades e-mailis olevale lingile.

Videote teemad on jaotatud viieks:

 1. osa: tooli tekkelugu, selle osad ja vigade tuvastamine;
 2. osa: töövahendid;
 3. osa: tooli lahtivõtmine;
 4. osa: tooli liimimine;
 5. osa: viimistluse värskendamine.

Kokku on videomaterjali 27 minutit ja 42 sekundit. Kõik videod on varustatud subtiitritega.

Kursus on ennekõike mõeldud tooli parandamiseks. Kui su tool on vanem kui 50 aastat, on videokursuse osalemine kindlasti abiks, aga enne, kui Sa midagi teed, pea nõu restauraatoriga. Kursusel kasutatud töövõtted on küll üsna universaalsed, aga vana asja puhul on täpselt õige töövõtte ja -vahendi valik väga oluline ja eksimine võib tekitada pöördumatut kahju. 50-aastaste ja vanemate mööbliesemete puhul räägi restauraatoriga enne, kui Sa midagi teed. Kui kahtled, siis küsi julgelt.

Registreeri kursusele

Pärast alloleva vormi täitmist ja kinnitamist saad 15 minuti jooksul kirja, kus palun Sul oma e-maili aadressi kinnitada. E-maili aadressi kinnitamise järel saadetaksegi Sulle kursus 5 päeva vältel.

Kui soovid ka edaspidi restaureerimisega seotud kirju saada, palun pane linnuke reale “Soovin liituda e-maili listiga, et pärast kursust restaureerimisteemalisi kirju saada”.