Tehtud tööd

Siit leiad valiku Mai Latte restaureeritud, remonditud ja hooldatud mööblist. Oleme välja toonud põnevamad projektid ja mõne kohta kirjutanud ka pikemalt, mis on eseme ajalugu, kuidas me seda restaureerisime, millised olid valud ja rõõmud.

Head tutvumist!

Merivaara tooli restaureerimine

Merivaara tooli restaureerimine

Armas painutatud terasjalgade ja vineeristmega pink sattus meie kätte, sest oli langenud kutsika ohvriks. Kuid sellele juhtumile eelneb põnev sünnilugu.
Loe edasi
Argipäevane riidekapp

Argipäevase riidekapi parandamine

Käsitööna meisterdatud kapi korpus on ühendatud poolpeittapiga. Nii kapi korpus kui ka uksed on valmistatud laialipilisest liimpuitkilbist. Kapi jalad on kandilised, servad on kumerdatud, andes sellele pisut funktsionalistliku mulje.
Loe edasi
Söögitool pärast restaureerimist

Tooli parandamine

Toolid on valmistatud kase täispuidust ja seljatugi on vormitud saarespooniga kaetud vineerist. Tooli parandamine algas vana viimistluse eemaldamisest, tappide liimimisest ja puhastamisest ning seejärel viimistlesime toolid uuesti. Seljatoe painutatud vineer…
Loe edasi
Laua spooni vahetamine: kohvilaud enne ja pärast restaureerimist

Laua spooni vahetamine

Kohvilaud saabus meile tugeva veekahjustusega. Viimistlusest ega pealmisest spoonist polnud enam suurt midagi järgi. Laua spooni vahetamine oli restaureerimistööde esimene samm.
Loe edasi
Juugend kapi restaureerimine

Juugend kapi restaureerimine

Teisest maailmasõjast väljus juugend riidekapp tugeva mälestusega, mis väljendub kuuliaukudena vasakpoolses ukses, küljes ning kapi krooni parempoolses osas. Mis täpselt juhtus, jääb salapäraselt vaid kapi enda teada. Juugend kapi restaureerimine…
Loe edasi
Lillepostament enne ja pärast

Lillepostament

Töökotta saabus vaid unistus lillepostamendist – kaks jalga olid puudu, spoon oli lahti, pealmine plaat oli juppideks ja pehkinud. Meie abiga sai unistus lillepostamendist teoks.
Loe edasi
Voodipesukapi parandamine

NSVL-aegne voodipesukapp

NSVL-aegse voodipesukapi restaureerimine: laki eemaldamine, spooniparandused, uuesti lakkimine ja uute ajastutruude kapinuppude paigaldamine.
Loe edasi
1 2 3

Meeldib, mida näed, aga soovid veel teada?

Võta meiega ühendust!