Saame tuttavaks!

Mai Latte loodi 2015. aastal ja meie restauraatoril on
10-aastane töökogemus mööbli restaureerimise vallas.

Tere!

Minu nimi on Kaitel Männikust. Mööbli restaureerimise juurde jõudsin tehnilisest huvist, kuidas mööblit parandatakse, kuidas eemaldada värvi, kuidas teostada intarsiat, milleks üht või teist liimi kasutatakse jne.

Tehniliste oskustega sain kaasa väärtused nagu kultuuripärandi säilitamine ja huvitavad lood. Need väärtused eraldavadki mööbli parandamist ja remontimist mööbli restaureerimisest.

Minu käsitööalane haridus algas Tallinna Tööstushariduskeskuses, mille lõpetasin 2007. aastal rõivaõmbluse kutsetunnistusega. Järgnes Tallinna Ehituskool, kus omandasin mööblirestauraatori eriala ja sain Eesti Mööblitootjate Liidu poolt tisleri kutsekvalifikatsiooni.

Puidutööd ja mööbli restaureerimist olen praktiseerinud muuhulgas Konserveerimis– ja digiteerimiskeskuses Kanut ning Leonardo da Vinci projekti raames Itaalias Nicoteras.

Sadulsepa- ja polstritöö kogemuse sain ettevõtetes Omit OÜ ja Ra Sun OÜ, mille kõrvalt olen pidanud oma väikest töökoda 2011. aastast.

Tänaseks nimetan ennast puitmööbli restauraatoriks. Puidu parandustööd ja viimistlemine on just need asjad, mis mul silmad tõeliselt särama panevad. Siiski! Minu jaoks on restaureerimise juures kõige-kõige olulisem mööblieseme lugu, mis on aja jooksul tekkinud tänu inimestele selle eseme ümber. Loota on asjad kõigest asjad.

Mulle teeks väga palju rõõmu, kui Sa jagaks enda ja oma mööbli lugu. Võta minuga ühendust. Kui ma saan Sind eseme loo säilimisel aidata, teen seda hea meelega.

Suhtlemiseni!

Kaitel Männikust

Sinu mööblirestauraator

kaitel@mailatte.ee

+372 5551 9412

Teostatud tööd räägivad kõige paremini, kuidas me oleme oma kliente aidanud ja kuidas me Sind aidata saame.