Saame tuttavaks!

Meie lugu

Mai Latte põhitegevuseks on mööbli restaureerimine, parandamine ja hooldus. Mai Latte loodi 2015. aastal ja meie restauraatoril on 10-aastane töökogemus mööbli restaureerimise vallas.

Kaitel Männikust

Õppinud meister

Tere! Mina olen sinu mööblirestauraator Kaitel Männikust. Mööbli restaureerimise juurde jõudsin ma pigem tehnilisest huvist, kuidas mööblit parandatakse, kuidas eemaldada värvi, kuidas teostada intarsiat, milleks üht või teist liimi kasutatakse jne. Tehniliste oskustega sain aga kaasa väärtused nagu kultuuripärandi säilitamine ja huvitavad lood. Need väärtused eraldavadki lihtsalt mööbli parandamist ja remontimist mööbli restaureerimisest.

Minu kästiööalane haridus sai alguse Tallinna Tööstushariduskekuses, mille lõpetasin 2007. aastal rõivaõmbluse kutsetunnistusega. Sellele järgnes Tallinna Ehituskool, kus omandasin mööblirestauraatori eriala ja sain Eesti Mööblitootjate Liidu poolt tisleri kutsekvalifikatsiooni.

Puidutööd ja mööbli restaureerimist olen praktiseerinud muuhulgas Konserveerimis– ja digiteerimiskeskuses Kanut ning Leonardo da Vinci projekti raames Itaalias Nicoteras. Sadulsepa- ja polstritöö kogemuse sain ettevõtetes Omit OÜ ja Ra Sun OÜ. Oma väikest töökoda olen pidanud Tallinna Ehituskooli lõpetamisest saadik ehk 2011. aastast.

Mai Latte

Meie parandame mööblit!

Ma usun, et viimane on juba selge. Aga arvake ära, mis kuus Mai Latte loodi? Okei, aga mis jooki me plaane haududes jõime? Just nii! Mai Latte sündis mai kuus, rüübates kruusist mõnusat kohvijooki, mis eesti keeles on tuntud ka kui latte. Muidugi, mulle on mai alati südamelähedane olnud, sest minu jaoks seostub mai kõige uue algusega. Kevad algab küll tehniliselt oluliselt varem, aga mais ei ole võimalik sellest enam mööda vaadata. Ja mulle meeldib mõelda, et oma kätetöö ja restaureerimisega annan ma mööblile samasuguse uue hingamise ja elu nagu juhtub looduses mais.

Üks tegu räägib rohkem kui tuhat sõna

Tehtud tööd

Teostatud tööd on oluline osa meie identiteedist ja jutustavad kõige selgema loo sellest, kes me oleme. Suhtume mööblisse aupaklikult ning arvestame tööde teostamisel selle päritolu ning ajaloolise ja isikliku väärtusega. Kasutame asjakohaseid töövõtteid, mis on vajalikud audentse ja parima tulemuse saavutamiseks.