Argipäevase riidekapi parandamine

Käsitööna meisterdatud kapi korpus on ühendatud poolpeittapiga. Nii kapi korpus kui ka uksed on valmistatud laialipilisest liimpuitkilbist. Kapi jalad on kandilised, servad on kumerdatud, andes sellele pisut funktsionalistliku mulje. Kapi vasakus osas on reguleeritava kõrgusega riiulikandurid ja neli riiulit. Paremalt poolt leiab mütsiriiuli, mille esiosa on keskelt kavalalt kumerdatud, et midagi ei saaks kaduda riiuli tagumisse ossa. Riiuli all on puidust pulk, kuhu saab riputada riidepuud.

Riidekapp enne parandamist

Võtsime töökohjas vastu hääbunud viimistluse ja pisut muljutud korpusega riidekapi. Parempoolne uks liikus sulgemisel liiga sügavale ja selle piiramiseks oli raamile paigaldatud kruvi. Kapiuste alumistesse nurkadesse oli keegi augud kraapinud. Ei tea, kes sealt sisse püüdis pääseda?

Kapi hinged olid väändunud ja kohati parandatud naeltega. Puuduolevad riiulikandurid olid asendatud käepäraste liistude ja klotsidega. Kapi tagaseljast paistis läbi valgus, mille põhjustajaks oli nii lahtine korpus kui ka detailide kokkukuivamine. Reguleeritavad riiulid olid tugevalt kõmmeldunud.

Riidekapi parandamine

Riidekapi parandamine algas kapi ja riiulite süvapesust. Riiulid said pestud rohke sooja vee ja rohelise seebiga. Riiulid kuivasid mitu nädalat pressi all, et vähendada kõmmeldumist. Pärast kapi kuivamist liimisime korpuse kinni ja tegime korpuse, tagaselja ja uste plommparandused. Seejärel valmistasime uued puidutüüblitega kinnituvad jalad kliendi materjalist, mis oli kapiga ühevanune. Uued riiulikandurid valmistasime vanade eeskujul ja toonisime ülejäänud riiulikanduritega sarnast tooni. Uued hinged said hallid ja pisut pikemad. Samuti proovisime vasakpoolse kapiosa põhja plekki välja pesta ja pleegitada.

Riidekapi viimistlemine

Riidekapi parandamine päädis viimistlusega. Esmalt kandsime korpuse peale ja sisse šellak-lakist valmistatud krundi, seejärel toonisime plommparandused vana puiduga ühte tooni. Lõpptooni sai kapp Osmo 3543 õlipeitsiga ja Osmo 3143 toonitud õlivahaga. Uued käepidemed on valmistatud pähklipuust ja pärit lehelt kapinupud.ee